Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քիր Սթարմերին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Սըր Քիր Սթարմերին Ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա առիթով: Շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Գոհունակությամբ եմ ընդգծում, որ Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունները շարունակում են դինամիկ զարգանալ՝ հիմնված ժողովրդավարության, իրավունքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմնարար սկզբունքների վրա։
Այս համատեքստում հատկապես կարևորում եմ Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին։
Հայաստանի Կառավարությունը հանձնառու է խորացնելու գործընկերային կապերն ու ամրապնդելու երկկողմ համագործակցությունը՝ առաջնորդվելով Հայաստան–Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական երկխոսության ոգով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»։

Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Sir Keir Starmer, on the occasion of the National Holiday, the Birthday of King Charles III. The congratulatory message states:
“I warmly congratulate you and the friendly people of the United Kingdom on the National Holiday, the Birthday of King Charles III.
I am pleased to emphasize that relations between Armenia and the United Kingdom continue to develop dynamically, based on the fundamental principles of democracy, the rule of law, and the protection of human rights.
In this context, I particularly value the United Kingdom’s support for the democratic reforms underway in Armenia.
The Government of Armenia is committed to deepening partnership and strengthening bilateral cooperation, guided by the spirit of the Armenia-United Kingdom strategic dialogue, to benefit our countries and peoples.
I wish Your Excellency good health and the friendly people of the United Kingdom prosperity and peace.”