ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ Միրզոյան-Արաղչի հեռախոսազրույցի մասին
Կայացել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հեռախոսազրույցը Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Զրուցակիցները քննարկել են վերջին զարգացումները։ ՀՀ կողմից արտահայտված դիրքորոշմանը համապատասխան՝ նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ստեղծված իրավիճակում ռիսկերի կառավարման և տարածաշրջանում էսկալացիայի բացառման կարևորությունը։
Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարները կշարունակեն ակտիվ կապ պահպանել, այդ թվում՝ Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ԱԷՄԳ) շրջանակներում քննարկումների առնչությամբ։

The RA Foreign Ministry reported that RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan spoke with Iranian Foreign Minister Seyed Abbas Araghchi on the telephone.
The interlocutors discussed the latest developments. In line with the RA's position, Minister Mirzoyan emphasized the importance of risk management and the exclusion of escalation in the region in the current situation.
Armenia and Iran's foreign ministers will continue to maintain active contact, including regarding discussions within the framework of the International Atomic Energy Agency (IAEA).