Միրզոյանը հանդիպել է Հնդկաստանի իր գործընկերոջը
Հունիսի 12-ին «Միջերկրական Ռաիսինա» համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ։
Ի շարունակություն մարտին Դելիում կայացած հանդիպման զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ գործընկերության խորացմանն ուղղված աշխատանքները։
«Մեր երկու երկրների միջև ձևավորվող ռազմավարական երկխոսությունն ու սերտ համագործակցությունը վկայությունն են այն կարևորության մասին, որը մենք տալիս ենք Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև գործընկերությանը, և դրա հիմքերը բազում են»,- ընդգծել է նախարար Միրզոյանը։
Նախարարները գոհունակություն են հայտնել «Ռաիսինա» և «Երևանյան երկխոսություն» համաժողովներին երկուստեք ներգրավածության կապակցությամբ։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության հարցերի:

Mirzoyan met with his Indian counterpart
On June 12, within the “Mediterranean Raisina” conference framework, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Indian Foreign Minister Subrahmanyam Jaishankar.
Continuing the meeting in Delhi in March, the interlocutors discussed the work to deepen bilateral partnership.
“The strategic dialogue and close cooperation emerging between our two countries are evidence of the importance we attach to the partnership between Armenia and India and its numerous foundations,” emphasized Minister Mirzoyan.
The ministers expressed satisfaction with the mutual involvement in the “Raisina” and “Yerevan Dialogue” conferences.