Պետության հարատևությունն ապահովելու այսպիսի շանս չենք ունեցել. վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում հայտարարել է, թե Հայաստանի առաջ բացվել են պետության հարատևուոյունն ապահովելու հեռանկարներ։
«Մենք դժոխային իրադարձությունների միջով անցնելով հասել ենք մի կետի, որ մեր երկրի առաջ բացվել են այնպիսի հնարավորություններ, որ թույլ տվեք ասել՝ մեր պատմության մեջ մենք այսպիսի շանս՝ ապահովելու պետության հարատևությունը առաջիկա հարյուրամյակների համար, երբեք չենք ունեցել։ Իհարկե, ակնհայտ է, որ կան նաև սպառնալիքներ, ընդ որում, այդ սպառնալիքները եղել են միշտ։ Ոչ մի նոր սպառնալիք չկա։
Բայց ո՞րն է տարբերությունը։ Առաջինը՝ մենք այդ սպառնալիքները կառավարելու տեսական և գործնական հնարավորությոն ենք ստացել, և երկրորդը՝ գոյություն ունեցող սպառնալիքներին որպես հակակշիռ բացվել են անհավանական հեռանկարներ մեր երկրի առաջ»,- ասել է նա։

We have not had such a chance to ensure the sustainability of the state. Prime Minister (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan announced at a government meeting that prospects for ensuring the state's survival have opened up before Armenia.
"Having gone through hellish events, we have reached a point where such opportunities have opened up before our country that, let me say, we have never had such a chance to ensure the state's survival for the coming centuries. Of course, it is obvious that there are also threats, and these threats have always existed. There are no new threats.
But what is the difference? First, we have received the theoretical and practical opportunity to manage these threats, and second, incredible prospects have opened up before our country as a counterbalance to the existing threats," he said.