Այս օրը ժամանակակից ՌԴ նորագույն պատմության մեջ մեկնարկային կետ է. վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ:
Ընդունեք շնորհավորանքներս ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ։
Այս օրը ժամանակակից Ռուսաստանի նորագույն պատմության մեջ մեկնարկային կետ է, որը նշանավորում է պետության և հասարակության զարգացման նոր փուլի սկիզբը։
Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների միջև հետևողական բազմամակարդակ համագործակցությունը կշարունակի նպատակային զարգանալ՝ նպաստելով փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը և երկու պետությունների տնտեսական ներուժի արդյունավետ օգտագործմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, առողջություն և հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի բարեկամ ժողովուրդներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

This day is a starting point in the recent history of modern Russia: Prime Minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Russian Federation, Mikhail Mishustin, on the occasion of Russia Day.
The message addressed to Mikhail Mishustin, in particular, states:
"Dear Mikhail Vladimirovich,
Please accept my congratulations on the national holiday, Russia Day.
This day is a starting point in the modern history of modern Russia, marking the beginning of a new stage in the development of the state and society.
I am convinced that the consistent multi-level cooperation between the governments of the Republic of Armenia and the Russian Federation will continue to develop purposefully, contributing to the implementation of mutually beneficial projects and the effective use of both states' economic potential.
I wish you, dear Mikhail Vladimirovich, health and success, and peace and prosperity to the friendly peoples of Russia."