Վարչապետն անդրադարձել է հայ-ռուսական հարաբերությունների ընթացիկ վիճակին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը hյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ վարչապետ Փաշինյանը անդրադարձել է Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունների ընթացիկ վիճակին։
Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ վերահաստատելով Ռուսաստանի Դաշնության պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և բարեկամության վրա։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան–Ռուսաստան օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ՝ ներառյալ միջխորհրդարանական ձևաչափով շփումները, տնտեսական և մշակութային կապերը։

Премьер-министр прокомментировал текущее состояние армяно-российских отношений
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с председателем Совета Федерации Федерального собрания России Валентиной Матвиенко, находящуюся в Армении с официальным визитом.
Приветствуя членов делегации, премьер-министр Пашинян коснулся текущего состояния отношений между Арменией и Россией.
Валентина Матвиенко выразила благодарность за теплый прием, подтвердив готовность Российской Федерации продолжать сотрудничество с Арменией на основе взаимного уважения и дружбы.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по ряду вопросов повестки Армения–Россия, включая взаимодействие в межпарламентском формате, экономические и культурные связи.