ՀՀ - Շվեդիա բարեկամությունը հիմնված է փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա. վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեդիայի Թագավորության վարչապետ Ուլֆ Քրիստերսոնին՝ Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Շվեդիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի առթիվ։
Հայաստանը կարևորում է Շվեդիայի հետ ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը։
Հայաստանի և Շվեդիայի միջև բարեկամությունը հիմնված է երկու ժողովուրդների փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա: Վերջին շրջանում երկկողմ հարաբերություններում գրանցված ակտիվությունը լավ հիմք է ստեղծում տարբեր ոլորտներում առկա ներուժի օգտագործման և արդյունավետ համագործակցության զարգացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում։
Մենք բարձր ենք գնահատում Հայաստանի Հանրապետությունում շարունակվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների խորացմանը Շվեդիայի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը։
Մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր կառավարությանը հաջողություն և նոր ձեռքբերումներ, իսկ բարեկամ Շվեդիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն»։

Armenia-Sweden friendship is based on mutual respect and trust: Prime Minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Kingdom of Sweden, Ulf Kristersson, on the occasion of the National Day. The message states:
“I warmly congratulate you and the friendly people of Sweden on the occasion of the National Day.
Armenia values the continued development of friendly relations with Sweden based on common values.
Armenia's and Sweden's friendship is based on mutual respect and trust. Recent activity in bilateral relations creates a good basis for utilizing the existing potential in various fields and developing effective cooperation on bilateral and multilateral platforms.
We highly appreciate the support provided by Sweden to the ongoing democratic reforms in the Republic of Armenia, as well as to the deepening of Armenia-EU relations.
I wish you and your government success, new achievements, and peace and prosperity to the friendly people of Sweden.”