«Ցավոք, սպառիչ պատասխան չեմ ստացել». Միրզոյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի՝ Բաքվի հետ բանակցություններում հարցրել են՝ իրո՞ք համոզված են, որ Հայաստանի սահմանադրությունը խոչընդոտ է խաղաղության պայմանագրի կնքմանը, թե՞ այդ փաստարկը հնչեցնելով ժամանակ են ձգում.
«Ցավոք, ես կամ մյուս գործընկերներս, վարչապետը ադրբեջանական կողմից չենք ստացել սպառիչ պատասխան, որ կարողանամ ձեզ ասել»։
Ըստ Միրզոյանի՝ իրենք փաստարկներ են ներկայացրել ադրբեջանական կողմին, որ սահմանադրությունը խնդիր չէ, նաև՝ առաջարկել են լուծումներ.
«Մեր հանդիպումների իմաստն ու հիմնական խոսակցությունը վերջին շրջանում, հատկապես՝ տեքստի համաձայնեցումից հետո, այս ոգով ու այս ոճով է ընթանում։ Բայց սա ընթացքն է, չկա որևէ շոշափելի արդյունք, որ ձեզ ասեմ։ Միակ լավատեսականն այն է, որ խոսակցությունը փակ չէ, ընթանում է։ Ես զգուշավոր լավատեսություն կհայտնեի, որ իրատեսական շանսեր կան մոտ ապագայում հաջող ավարտական փուլ մտնելու հարցում»։

«К сожалению, исчерпывающего ответа я не получил». Мирзоян
По словам министра иностранных дел Арарата Мирзояна, в переговорах с Баку был задан вопрос, действительно ли они убеждены, что Конституция Армении является препятствием для заключения мирного договора, или же этот аргумент используется для затягивания времени.
«К сожалению, ни я, ни мои коллеги, ни премьер-министр не получили от азербайджанской стороны исчерпывающего ответа, который я мог бы вам передать».
По словам Мирзояна, армянская сторона представила азербайджанской стороне аргументы, что Конституция не является проблемой, и даже предложила решения:
«Основной смысл и содержание наших встреч, особенно после согласования текста, в последнее время проходят в таком духе и в таком стиле. Но это лишь процесс, нет ощутимого результата, о котором я мог бы вам сообщить. Единственное, что внушает оптимизм, — это то, что диалог не закрыт, он продолжается. Я бы выразил осторожный оптимизм, что есть реалистичные шансы в ближайшем будущем перейти к успешной завершающей фазе».