«ՀՀ երկրորդ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրած անձը կաշառակեր է». Նիկոլ Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մենք պաշտոնապես չենք արձանագրել, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կաշառակեր է, և դա արձանագրված է դատարանի նիստում. հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ կառավարության նիստում։
Նա հիշեցրել է, որ Քոչարյանն իր դեմ կաշառքի գործով համաձայնվել է վաղեմության ժամկետն անցնելու հիմքով այն կարճելուն. «Դա տեղի է ունենում այն ժամանակ, երբ ինքը խոստովանում է, որ կաշառակեր է։ Հիմա ՀՀ դատական համակարգը պաշտոնապես արձանագրել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի պաշտոնն զբաղեցրած անձը կաշառակեր է»,- ասել է վարչապետը։
Նա նաև նշել է, թե այսուհետև, երբ ինքը ելույթ ունենա, և հնչի Քոչարյանի անունը, ասելու է՝ «կաշառակեր Ռոբերտ Քոչարյանը»։

«Лицо, занимавшее пост второго президента Армении, является взяточником». Никол Пашинян (ВИДЕО)
Мы официально не зафиксировали, что Роберт Кочарян является взяточником, но это зафиксировано в судебном заседании, заявил Никол Пашинян на заседании правительства.
Он напомнил, что Кочарян согласился на прекращение дела о взятке по причине истечения срока давности: «Это происходит, когда он признает, что является взяточником. Теперь судебная система Армении официально зафиксировала, что лицо, занимавшее пост второго президента Армении, является взяточником», — сказал премьер-министр.
Он также отметил, что впредь, выступая публично и упоминая имя Кочаряна, будет говорить «взяточник Роберт Кочарян».