Էրդողանը գոհունակություն է հայտնել հայ-թուրքական շփումներից
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը գոհունակություն է հայտնել Թուրքիա-Հայաստան շփումների առնչությամբ։ Այս մասին ասվում է Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ։
Ըստ հաղորդագրության՝ զրույցը վերաբերել է Թուրքիայի և Հայաստանի շփումներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային և գլոբալ խնդիրներին:
«Ընդգծելով տարածաշրջանում իրավիճակի համապարփակ կարգավորման և Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև խաղաղ բանակցությունների կարևորությունը՝ նախագահ Էրդողանը գոհունակություն է հայտնել Թուրքիայի և Հայաստանի միջև շփումների կապակցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Эрдоган выразил удовлетворение контактами между Арменией и Турцией
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган выразил удовлетворение по поводу контактов между Турцией и Арменией. Об этом говорится в сообщении администрации президента Турции.
Согласно сообщению, разговор касался контактов между Турцией и Арменией, а также региональных и глобальных вопросов.
«Подчеркивая важность всеобъемлющего урегулирования ситуации в регионе и мирных переговоров между Азербайджаном и Арменией, президент Эрдоган выразил удовлетворение в связи с контактами между Турцией и Арменией», — говорится в сообщении.