Էրդողանը գոհունակություն է հայտնել հայ-թուրքական շփումներից
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը գոհունակություն է հայտնել Թուրքիա-Հայաստան շփումների առնչությամբ։ Այս մասին ասվում է Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ։
Ըստ հաղորդագրության՝ զրույցը վերաբերել է Թուրքիայի և Հայաստանի շփումներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային և գլոբալ խնդիրներին:
«Ընդգծելով տարածաշրջանում իրավիճակի համապարփակ կարգավորման և Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև խաղաղ բանակցությունների կարևորությունը՝ նախագահ Էրդողանը գոհունակություն է հայտնել Թուրքիայի և Հայաստանի միջև շփումների կապակցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Turkish President Recep Tayyip Erdogan expressed satisfaction with Turkey-Armenia relations in a statement released by the Turkish presidential administration.
According to the statement, the conversation concerned the relations between Turkey and Armenia and regional and global issues.
“Emphasizing the importance of a comprehensive settlement of the situation in the region and peaceful negotiations between Azerbaijan and Armenia, President Erdogan expressed satisfaction with the relations between Turkey and Armenia,” said.