ԱԳ փոխնախարարը հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահի հետ
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի հետ:
Նախարարի տեղակալը նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում Սենատի հետևողական աջակցությունը Հայաստանին՝ ընդգծելով Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի կարևոր ավանդը Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման  գործում: Կարևորվել է երկու երկրների միջև առկա խորհրդարանական սերտ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությանը և Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցությանը:

Замминистра иностранных дел встретился с председателем группы дружбы Франция–Армения Сената Франции
29 мая заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян встретился с председателем группы дружбы Франция–Армения Сената Франции Жильбером-Люком Девеназом.
Замминистра отметил, что Армения высоко ценит последовательную поддержку Сената, подчеркнув значительный вклад Жильбера-Люка Девеназа в укрепление армяно-французских дружеских отношений. Была отмечена важность тесного парламентского взаимодействия между двумя странами.
В ходе встречи обсуждались высокий уровень политического диалога между Арменией и Францией, а также многопрофильное сотрудничество между странами.