ԱՄՆ սենատորը վերահաստատել է տարածաշրջանի կայունությանն ուղղված ԱՄՆ պատրաստակամությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ սենատոր Սթիվ Դեյնզի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը ողջունել է սենատոր Դեյնզի այցը Հայաստան՝ կարևորելով Հայաստան–ԱՄՆ բարեկամական հարաբերությունների և գործընկերության ամրապնդումը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային հարթակներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, ժողովրդավարական ինստիտուտների շարունակական ամրապնդման, տնտեսական համագործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները և Հայաստանի խաղաղության օրակարգի կարևորությունը տարածաշրջանային կայունության ապահովման գործում։
Սենատոր Դեյնզը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար՝ վերահաստատելով ԱՄՆ պատրաստակամությունը՝ ուղղված Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանը և տարածաշրջանային կայունության ապահովմանը։

Prime Minister Nikol Pashinyan received a delegation led by US Senator Steve Daines. The Prime Minister welcomed Senator Daines’ visit to Armenia and stressed the importance of strengthening Armenia-US friendly relations and bilateral and international partnership.
During the meeting, prospects for the development of Armenia-US relations, the continuous strengthening of democratic institutions, the expansion of economic cooperation, and regional security issues were discussed.
Prime Minister Pashinyan presented the developments in the region and the importance of Armenia’s peace agenda in ensuring regional stability.
Senator Daines expressed gratitude for the reception and reaffirmed the US’s readiness to strengthen democracy in Armenia and ensure regional stability.