Միրզոյանը և Խաթիբզադեն քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
Մայիսի 27-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարարի տեղակալ, ԱԳՆ Քաղաքական և միջազգային հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Սայիդ Խաթիբզադեի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ օրակարգի հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել կոնկրետ ծրագրերի կյանքի կոչման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:
Արարատ Միրզոյանը և Սայիդ Խաթիբզադեն անդրադարձ են կատարել Հայաստանում և Իրանում կազմակերպվող «Երևանյան երկխոսություն» և «Թեհրանի երկխոսություն» միջազգային ֆորումների միջև համագործակցության հարցերի:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և Իրանի ԱԳ նախարարի տեղակալը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային զարգացումների, խաղաղության ու կայունությանն ուղղված ջանքերի շուրջ: Երկուստեք ընդգծվել է տարածքային ամբողջականության և սահմանների անձեռնմխելիության անվերապահ հարգման հարցում սկզբունքային մոտեցումը:

Mirzoyan and Khatibzadeh discussed regional issues
On May 27, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Iranian Deputy Foreign Minister Saeed Khatibzadeh, Head of the Center for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs.
The interlocutors discussed issues on Armenia's and Iran's bilateral agenda. They also referenced the work being carried out to implement specific programs.
Ararat Mirzoyan and Saeed Khatibzadeh touched upon the cooperation issues between the "Yerevan Dialogue" and "Tehran Dialogue" international forums organized in Armenia and Iran.
The RA Foreign Minister and the Iranian Deputy Foreign Minister exchanged views on regional developments and efforts for peace and stability. Both sides emphasized the principled approach to unconditional respect for territorial integrity and the inviolability of borders.