Ընդգծել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններում արձանագրված առաջընթացը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության գլխավոր քարտուղար Բելեն Մարտինես Կարբոնելին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
Ողջունելով «Երևանյան երկխոսություն» երկրորդ միջազգային ֆորումի շրջանակներում Եվրոպական արտաքին գործողություններ ծառայության գլխավոր քարտուղարի՝ Հայաստան առաջին այցելությունը՝ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը վերահաստատել է Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև համագործակցությունը խորացնելու ՀՀ կառավարության հանձնառությունը:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններում արձանագրված առաջընթացը, ինչպես նաև ոլորտային համագործակցության դրական դինամիկան: Հանդիպման ընթացքում երկուստեք շեշտվել է Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի և ՀՀ-ԵՄ գործընկերության նոր օրակարգի լիարժեք և արդյունավետ իրագործման կարևորությունը:

They emphasized the progress recorded in Armenia-EU relations
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Belen Martinez Carbonell, Secretary General of the European External Action Service of the EU. Ambassador Vassilis Maragos, the head of the EU Delegation to Armenia, was also present at the meeting.
Welcoming the Secretary General of the European External Action Service's first visit to Armenia within the framework of the second international forum, "Yerevan Dialogue," Deputy Prime Minister Mher Grigoryan reaffirmed the RA Government's commitment to deepen cooperation between Armenia and the EU.
The interlocutors noted with satisfaction the progress recorded in Armenia-EU relations and the positive dynamics of sectoral cooperation. During the meeting, both sides emphasized the importance of the full and effective implementation of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement and the new agenda of the RA-EU partnership.