Արարատ Միրզոյանը և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը ստորագրել են 3 փաստաթուղթ
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը հայտնում է, որ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Նոել Բարոն ստորագրել են «Մտադրությունների մասին» հռչակագիր, որը նախատեսում է մասնավորապես երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների միջև տարեկան քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացում, համագործակցություն ապատեղեկատվության դեմ պայքարում և դիվանագետների վերապատրաստում:
Նախարարները ստորագրել են նաև «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ֆրանսիայի Հանրապետության կառավարության միջև Հայաստանում Զարգացման ֆրանսիական գործակալության (ԶՖԳ) և Տնտեսական համագործակցության խթանման և մասնակցության ընկերության (Պրոպարկո) հիմնադրման և գործունեության մասին համաձայնագրում փոփոխություն անելու մասին» արձանագրությունը։ Արձանագրության նպատակն է տարածել Համաձայնագրի կիրառումը «Էքսպերտիզ ֆրանս» գործակալության վրա՝ նախատեսելով վերջինիս գործունեությունը Հայաստանի տարածքում՝ միտված տեղական իշխանությունների, կառավարությունների, պետական գերատեսչությունների կարողությունների բարձրացմանը:
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Նոել Բարոյի ներկայությամբ Enterprise Armenia ներդրումների աջակցման կենտրոն հիմնադրամի տնօրենի պաշտոնակատար Գոհար Գալյանը և Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին՝ Business France-ի անունից, ստորագրեցին Enterprise Armenia հիմնադրամի և Business France ֆրանսիական ընկերության միջև փոխըմբռնման հուշագիր:

Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Франции подписали три документа
Пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян сообщила, что министр иностранных дел Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро подписали декларацию «О намерениях». Документ предусматривает, в частности, проведение ежегодных политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами двух стран, сотрудничество в борьбе с дезинформацией и подготовку дипломатов.
Министры также подписали протокол «О внесении изменений в соглашение между правительством Республики Армения и правительством Французской Республики о создании и деятельности Французского агентства развития (AFD) и компании по содействию и участию в экономическом сотрудничестве (Proparco) в Армении». Цель протокола — распространить действие соглашения на агентство «Expertise France», предусматривая его деятельность на территории Армении для повышения потенциала местных органов власти, правительств и государственных ведомств.
В присутствии министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Франции Жан-Ноэля Барро исполняющая обязанности директора фонда «Центр поддержки инвестиций Enterprise Armenia» Гоар Галян и чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Оливье Декотиньи, от имени Business France, подписали меморандум о взаимопонимании между фондом Enterprise Armenia и французской компанией Business France.