«Բարձր ենք գնահատում Վրաստանի քայլերը». Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի եղբայրական ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Վրաստանի հետ հարաբերությունների զարգացումը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է։ Վերջին տարիներին Հայաստան-Վրաստան հարաբերություններում ամենատարբեր ոլորտներում արձանագրված հաջողությունները բարձրագույն և միջգերատեսչական մակարդակներում փոխադարձ հանձնառության և համատեղ շարունակական ջանքերի արդյունք են, որի շնորհիվ երկկողմ հարաբերությունները բարձրացվեցին որակապես նոր՝ ռազմավարական գործընկերության մակարդակի։
Բարձր ենք գնահատում բարեկամ Վրաստանի աջակցությունը Հայաստանի կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին՝ ուղղված տարածաշրջանի երկրների միջև հաղորդակցության ու փոխգործակցության խթանմանը, ինչպես նաև Վրաստանի կողմից իրականացվող քայլերը՝ ի նպաստ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի։
Կրկին շնորհավորում եմ Անկախության օրվա կապակցությամբ և մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր երկրին բարօրություն, խաղաղություն և նորանոր ձեռքբերումներ»։

Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on the national holiday, the Day of Restoration of State Independence. The congratulatory message reads:
“I warmly congratulate you and the fraternal people of Georgia on the national holiday of Georgia, the Day of Restoration of State Independence.
The development of relations with Georgia is one of Armenia’s foreign policy priorities. The successes recorded in various spheres of Armenia-Georgia relations in recent years are the result of mutual commitment and joint continuous efforts at the highest and interdepartmental levels, thanks to which bilateral relations were raised to a qualitatively new level, a strategic partnership.
We highly appreciate the support of friendly Georgia for the “Crossroads of Peace” project presented by the Armenian government, which aims to promote communication and cooperation between the countries of the region. We also appreciate Georgia's steps taken to normalize Armenia-Azerbaijan relations.
I congratulate you again on the Independence Day and wish you and your country prosperity, peace and new achievements.”