«Երևանը պատրաստ է բոլոր ուղղություններով շարունակել համագործակցությունը»․ Միրզոյան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն իր ռուս գործընկերոջ՝ Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ Երևանը պատրաստ է շարունակել համագործակցությունը Մոսկվայի հետ բոլոր ուղղություններով։
«Ուրախ եմ կրկին հանդիպել Ձեզ Երևանում։ Վստահ եմ, որ մենք կունենանք կառուցողական և բովանդակալից կարծիքների փոխանակում երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի վերաբերյալ։ Կցանկանայի միանգամից ընդգծել, որ Հայաստանի Հանրապետությունը կենտրոնացած է Ռուսաստանի Դաշնության հետ բոլոր ոլորտներում երկարաժամկետ և փոխշահավետ գործընկերության վրա»,- նշել է Միրզոյանը։
Նախարարը հավելել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի՝ հունիսին նախատեսվող այցը Երևան տեղի կունենա հոբելյանական միջտարածաշրջանային համաժողովի նիստին զուգահեռ։
Միրզոյանը անդրադարձել է նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում կողմերի համագործակցությանը։
«Այս համատեքստում չեմ կարող չարձանագրել ԵԱՏՄ շրջանակում արդյունավետ փոխգործակցությունը, ինչպես նաև մայիսի 15-ին ստորագրված Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագիրը, որը, անշուշտ, կնպաստի միության տնտեսական ներուժի աճին»,- ասել է Միրզոյանը։

"Yerevan is ready to continue cooperation in all directions." Mirzoyan
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated during a meeting with his Russian counterpart Sergey Lavrov that Yerevan is ready to continue cooperation with Moscow in all directions.
"I am glad to meet you again in Yerevan. I am confident that we will have a constructive and meaningful exchange of views on the bilateral, regional, and international agenda. I want to immediately emphasize that the Republic of Armenia is focused on long-term and mutually beneficial partnership with the Russian Federation in all areas," Mirzoyan noted.
The minister added that the Speaker of the Federation Council of the Russian Federation, Valentina Matvienko, 's planned June visit to Yerevan will take place in parallel with the session of the jubilee interregional forum.
Mirzoyan also touched upon the parties' cooperation within the Eurasian Economic Union framework.
"In this context, I cannot fail to note the effective cooperation within the EAEU, as well as the agreement on the creation of a free trade zone between Iran and the EAEU signed on May 15, which will certainly contribute to the growth of the economic potential of the union," said Mirzoyan.