Նասիրզադեն վերահաստատել է Իրանի աջակցությունը ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը
Մայիսի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ Նասիրզադեին:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է նախարարի այցը Հայաստան և կարևորել ակտիվացած երկկողմ փոխայցելությունները, որոնք իրենց նպաստն են բերում Հայաստան-Իրան բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը և ամրապնդմանը: Նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և վստահությամբ նշել, որ երկկողմ հարաբերությունները զարգանալու միտում ունեն:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Նասիրզադեն վերահաստատել է Իրանի աջակցությունը Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությանն ու տարածաշրջանի երկրների անկախությանը՝ դեմ արտահայտվելով միջազգային ճանաչված սահմանների ցանկացած փոփոխության:

Насирзаде подтвердил поддержку Ирана территориальной целостности Армении
21 мая секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял министра обороны и поддержки вооруженных сил Ирана, бригадного генерала Азиза Насирзаде.
Секретарь СБ приветствовал визит министра в Армению и подчеркнул важность активизировавшихся двусторонних визитов, которые способствуют дальнейшему развитию и укреплению дружеских отношений между Арменией и Ираном. В свою очередь, министр выразил благодарность за теплый прием и с уверенностью отметил, что двусторонние отношения имеют тенденцию к развитию.
В ходе встречи министр Насирзаде подтвердил поддержку Ирана территориальной целостности Республики Армения и независимости стран региона, выступив против любых изменений международно признанных границ.