Նասիրզադեն վերահաստատել է Իրանի աջակցությունը ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը
Մայիսի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ Նասիրզադեին:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է նախարարի այցը Հայաստան և կարևորել ակտիվացած երկկողմ փոխայցելությունները, որոնք իրենց նպաստն են բերում Հայաստան-Իրան բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը և ամրապնդմանը: Նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և վստահությամբ նշել, որ երկկողմ հարաբերությունները զարգանալու միտում ունեն:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Նասիրզադեն վերահաստատել է Իրանի աջակցությունը Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությանն ու տարածաշրջանի երկրների անկախությանը՝ դեմ արտահայտվելով միջազգային ճանաչված սահմանների ցանկացած փոփոխության:

On May 21, Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received Brigadier General Aziz Nasirzadeh, the Minister of Defense and Armed Forces Support of the Islamic Republic of Iran.
The Secretary of the National Security Council welcomed the Minister's visit to Armenia and highlighted the increased bilateral visits, contributing to the continuous development and strengthening of friendly relations between Armenia and Iran. The Minister, in turn, expressed gratitude for the warm welcome and confidently noted that bilateral relations tend to develop.
During the meeting, Minister Nasirzadeh reaffirmed Iran's support for the territorial integrity of the Republic of Armenia and the independence of the region's countries, expressing his opposition to any change in the internationally recognized borders.