Վարչապետն ընդունել է ԵՄ դեսպաններին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրներում հավատարմագրված Եվրոպական միության դեսպաններին, որոնք այցելել են Հայաստան: Վարչապետը ողջունել է դեսպանների այցը և նման ձևաչափով հանդիպումների անցկացումը:
Քննարկվել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների, փոխգործակցության ու հետագա զարգացման, ինչպես նաև ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, մասնավորապես, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին:
Դեսպանները կարևորել են Հայաստանի կառավարության ջանքերը՝ տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության ապահովման, ինչպես նաև ժողովրդավարական բարեփոխումների հետևողական առաջմղման ուղղությամբ։

The Prime Minister received the EU ambassadors
Prime Minister Nikol Pashinyan received the European Union Ambassadors' accreditation to Eastern Europe and Central Asia countries that visited Armenia. The Prime Minister welcomed the ambassadors' visit and the holding of meetings in this format.
Issues related to Armenia-EU relations, cooperation, and further development, as well as the agenda of democratic reforms, were discussed. Developments in the region, particularly the peace process between Armenia and Azerbaijan, were touched upon.
The Ambassadors highlighted the Armenian Government's efforts to ensure stability and peace in the region and consistently promote democratic reforms.