Միրզոյանն ընդգծել է ՀՀ և ԱՄԷ համագործակցության զարգացման ներուժը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄԷ փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար շեյխ Աբդալլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են բարձր մակարդակում քաղաքական երկխոսության և երկկողմ գործընկերության ընդլայնման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ՀՀ և ԱՄԷ միջև համագործակցության զարգացման նշանակալի ներուժը և դրա իրացման նպատակով ՀՀ կողմից առաջարկվող տեսլականը: Անդրադարձ է կատարվել առաջիկա ծրագրերին:
Հայաստանի և ԱՄԷ ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին: Այս համատեքստում նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է վերջին զարգացումներն՝ ընդգծելով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման կարևորությունը տարածաշրջանային խաղաղության հաստատման համատեքստում:

Mirzoyan emphasized the potential for development of cooperation between Armenia and the UAE
RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan telephoned UAE Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan. The interlocutors discussed the steps taken to expand political dialogue and bilateral partnership at a high level.
Minister Mirzoyan emphasized the significant potential for developing cooperation between the Republic of Armenia and the UAE and the vision proposed by the Republic of Armenia for its implementation. They touched upon upcoming programs.
The foreign ministers of Armenia and the UAE discussed normalizing relations between Armenia and Azerbaijan. Minister Mirzoyan presented the latest developments, emphasizing the importance of signing a peace treaty to establish regional peace.