Գրիգորյանն Արաղչիին է ներկայացրել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները
Մայիսի 17-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչիի հետ:
Այդ մասին հայտնում են Անվտանգության խորհրդից։
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներն ու ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ջանքերը: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերը կարևորել են խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը: Ա.Արաղչին ընդգծել է Իրանի հստակ դիրքորոշումն ու աջակցությունը ՀՀ տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանության անձեռնմխելիությանը:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին և ընդգծվել կայուն ու հարատև խաղաղություն ունենալու անհրաժեշտությունը:

Григорян представил Арагчи последние развития в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном
17 мая секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Тегеране с министром иностранных дел Исламской Республики Иран Аббасом Арагчи.
Об этом сообщают из Совета безопасности.
А. Григорян представил последние развития в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также усилия, предпринимаемые правительством Армении. В этом контексте стороны подчеркнули важность подписания мирного договора. А. Арагчи акцентировал четкую позицию Ирана и поддержку территориальной целостности и неприкосновенности суверенитета Армении.
Были затронуты вопросы региональной безопасности, а также подчеркнута необходимость устойчивого и долгосрочного мира.