Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Կայա Կալասի հետ
Տիրանայում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության հետագա զարգացմանը, ընթացիկ օրակարգին վերաբերող հարցեր: Կողմերը գոհունակություն են հայտնել հարաբերությունների հետևողական զարգացման ուղղությամբ տեղի ունեցող գործընթացներից և նշել, որ բարձր մակարդակի ակտիվ շփումները նոր ազդակ կհաղորդեն համատեղ ծրագրերին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Կայա Կալասը մտքեր են փոխանակել նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացի վերաբերյալ և կարևորել խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումը` ի նպաստ տարածաշրջանում կայունության և համագործակցության:

Nikol Pashinyan met with Kaja Kallas
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Kaja Kallas, the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, in Tirana.
The interlocutors discussed the further development of Armenia-European Union cooperation and issues related to the current agenda. The parties expressed satisfaction with the ongoing processes to develop relations consistently and noted that active high-level contacts would give new impetus to joint programs.
Nikol Pashinyan and Kaja Kallas also exchanged views on the negotiation process between Armenia and Azerbaijan and emphasized the importance of signing a peace agreement to promote stability and cooperation in the region.