ԱՄՆ-ի հետ երկխոսության շրջանակներում քննարկվում են տարբեր թեմաներ
ԱՄՆ-ի հետ երկխոսության շրջանակներում քննարկվում են տարբեր թեմաներ, Radar Armenia-ին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը։
«Քննարկվում են ինչպես ձևավորված ռազմավարական գործընկերությունը, այնպես էլ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը նպաստող նախաձեռնությունները, որոնք, իհարկե, կարող են նոր հնարավորություններ տալ»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիտկոֆը Breitbart-ին տված հարցազրույցում խոսել էր Հայաստանին ու Ադրբեջանին առաջարկելիք խաղաղության համաձայնագրի հնարավորության մասին։

Various topics are being discussed within the framework of the dialogue with the US
RA Foreign Ministry Spokesperson Ani Badalyan told Radar Armenia that various topics are being discussed within the framework of the dialogue with the US.
“Both the established strategic partnership and initiatives contributing to the establishment of peace in the region are being discussed, which, of course, can provide new opportunities,” she said.
Earlier, US President Donald Trump’s special envoy, Steve Witkoff, spoke in an interview with Breitbart about the possibility of a peace agreement to be offered to Armenia and Azerbaijan.