Միրզոյանը ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարի հետ քննարկում է ունեցել
Աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Մայքլ Օ’Ֆլահերթի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ և ԵԽ միջև համագործակցության հարցեր, մասնավորապես մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման և օրենքի գերակայության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող շարունակական աշխատանքները։ Երկուստեք գոհունակությամբ նշվել է ժողովրդավարական բարեփոխումների ուղղությամբ վերջին տարիներին Հայաստանի կողմից արձանագրված կարևոր առաջընթացը, այդ թվում՝ մամուլի ազատության մասով։
Արարատ Միրզոյանը և Մայքլ Օ’Ֆլահերթը մտքեր են փոխանակել ներկայիս աշխարհաքաղաքական միտումների, տարածաշրջանային զարգացումների պայմաններում բազմակողմ հարթակների, այդ թվում՝ մարդու իրավունքների պաշտպանության մեխանիզմների արդյունավետ իրացման հնարավորությունների շուրջ։

Mirzoyan discussed with the Council of Europe Commissioner for Human Rights
Within the framework of the working visit, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, met with the Commissioner for Human Rights of the Council of Europe, Michael O'Flaherty.
The interlocutors discussed issues of cooperation between the Republic of Armenia and the Council of Europe, in particular, the ongoing work on the protection of human rights, the development of democratic institutions, and the strengthening of the rule of law. Armenia's significant progress in recent years towards democratic reforms, including in the area of ​​press freedom, was noted with mutual satisfaction.
Ararat Mirzoyan and Michael O'Flaherty exchanged views on the possibilities of effectively implementing multilateral platforms, including mechanisms for the protection of human rights, in the context of current geopolitical trends and regional developments.