«Հեղափոխություն անելն ամենահեշտն է, փոփոխություն անելն է դժվար». Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այն ժամանակ էր մեզ թվում՝ հեղափոխություն անելն է դժվար, իրականում հեղափոխություն անելն ամենահեշտն է, փոփոխություն անելն է դժվար. այսօր Կառավարության նիստում նկատեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` հիշեցնելով, որ այսօր հեղափոխության դե յուրե 7-ամյակն է։
«Հեղափոխության համար կարող ես արագ կոնսոլիդանալ, իսկ փոփոխությունը հետևողական գործողությունների շարք է»,- նշեց նա։
«Մենք իշխանությունը փոխել ենք Հայաստանում, բայց մենք մեզ փոխե՞լ ենք»,- հարց բարձրացրեց Փաշինյանը։
«Ամեն քաղաքացի կարող է ասել՝ դուրս եկա, իշխանություն փոխեցի, բայց բոլորը, ներառյալ՝ մենք, հարց պետք է տանք. իշխանությունը փոխեցինք, բայց ինքներս մեզ փոխեցի՞նք։ Ֆունդամենտալ հարցն այստեղ է»,- նշեց Փաշինյանը։

«Революцию сделать проще всего, изменения — вот что сложно». Пашинян (ВИДЕО)
«Тогда нам казалось, что сделать революцию сложно, но на самом деле революцию сделать проще всего, а изменения — вот что сложно», — заметил премьер-министр Никол Пашинян на сегодняшнем заседании правительства, напомнив, что сегодня де-юре 7-я годовщина революции.
«Для революции можно быстро консолидироваться, а вот изменения — это последовательная череда действий», — отметил он.
«Мы сменили власть в Армении, но изменились ли мы сами?» — задал вопрос Пашинян.
«Каждый гражданин может сказать: я вышел, сменил власть, но все, включая нас, должны задать вопрос: мы сменили власть, но изменили ли мы сами себя? Фундаментальный вопрос здесь», — подчеркнул Пашинян.