Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Լիխտենշտայնի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիխտենշտայնի իշխանապետության վարչապետ Բրիգիտտե Հաասին՝ պաշտոնը ստանձնելու առիթով: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Լիխտենշտայնի Իշխանապետության վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։ Վստահ եմ, որ Ձեր հմուտ կառավարման ներքո Լիխտենշտայնը նոր ձեռքբերումներ կարձանագրի։
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Լիխտենշտայնի Իշխանապետության հետ համագործակցության զարգացումը թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների ու փոխադարձ վստահության վրա:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի նպաստել Հայաստանի և Լիխտենշտայնի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելությունում, իսկ Լիխտենշտայնի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of Liechtenstein
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Prime Minister of the Principality of Liechtenstein Brigitte Haas on assuming the position. The message states:
“I warmly congratulate you on assuming the position of Prime Minister of the Principality of Liechtenstein. I am confident that Liechtenstein will achieve new achievements under your skillful leadership.
The Republic of Armenia values developing cooperation with the Principality of Liechtenstein on bilateral and multilateral platforms based on common values ​​and mutual trust.
Through joint efforts, we will be able to contribute to the further development of relations between Armenia and Liechtenstein.
I wish you success in your responsible mission and peace and prosperity to the friendly people of Liechtenstein.”