ԱԳ փոխնախարարը Չինաստանի դեսպանի հետ քննարկել է տարածաշրջանային զարգացումները
Ապրիլի 28-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լի Սինվեին՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Նախարարի տեղակալ Սաֆարյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին իր առաքելությունն սկսելու առթիվ և մաղթել արդյունավետ գործունեություն երկկողմ կապերի հետագա զարգացման ուղղությամբ՝ պատրաստակամություն հայտնելով ցուցաբերել ամենայն աջակցություն:
Կողմերն գոհունակությամբ նշել են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի և Չինաստանի միջև հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը՝ առանձնահատուկ կարևորելով երկու ժողովուրդների միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամությունը:
Երկուստեք կարևորվել է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունն ակտիվացնելու և բազմոլորտ համագործակցությունը խթանելու հանձնառությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև միմյանց համար հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:

On April 28, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Mnatsakan Safaryan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to the Republic of Armenia Li Xinwei on the occasion of presenting a copy of his credentials.
Deputy Minister Safaryan congratulated the newly appointed Ambassador on the start of his mission and wished him fruitful activities in further developing bilateral relations, expressing his readiness to provide all possible support.
The parties noted with satisfaction the dynamic development of relations between Armenia and China since the establishment of diplomatic ties, placing particular importance on the historically formed friendship between the two peoples.
Both sides emphasized the commitment to activating political dialogue and promoting multi-sectoral cooperation between the two countries.