Վարչապետն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ նախագահ Գարի Ֆիլլիպսի և գործադիր տնօրեն Սերժ Պուչաքճյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը ողջունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության կողմից Հայաստանում իրականացվող հումանիտար բնույթի ծրագրերը և հայտնել Կառավարության աջակցությունը դրանց արդյունավետ կյանքի կոչման գործում:
Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացվել սոցիալական, առողջապահական, կրթական, գյուղատնտեսական բնույթի ծրագրերը, որոնք ընթացքի մեջ են և առաջիկայում նախատեսվող մյուս նախագծերը:
Գարի Ֆիլլիպսը և Սերժ Պուչաքճյանը շնորհակալություն են հայտնել Կառավարությանը համագործակցության և ծրագրերի առաջմղման ուղղությամբ աջակցության համար:

The Prime Minister received the delegation of the Armenian Missionary Association of America
Prime Minister Nikol Pashinyan received a delegation from the Armenian Missionary Association of America, led by President Gary Phillips and Executive Director Serge Buchakjian.
The Prime Minister welcomed the humanitarian programs implemented by the Armenian Missionary Association of America in Armenia and expressed the Government’s support for their practical implementation.
Nikol Pashinyan was presented with the social, healthcare, educational, and agricultural programs in progress and other projects planned soon.
Gary Phillips and Serge Buchakjian thanked the government for their cooperation and support in promoting the programs.