Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է նախագահական
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այցելել է ՀՀ նախագահի նստավայր և շնորհավորել նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին ծննդյան օրվա առիթով:
Վարչապետը Վահագն Խաչատուրյանին մաղթել է առողջություն, հաջողություններ, բեղմնավոր գործունեություն՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության բարօրության։ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին Կառավարության գործունեությանը ցուցաբերած կարևոր աջակցության համար: Վարչապետը նշել է, որ կարևորագույն ռազմավարական բնույթի որոշումներ կայացնելիս Կառավարության և նախագահի միջև խորհրդակցությունները շատ կարևոր ինստիտուցիոնալ նշանակություն ունեն և շնորհակալություն հայտնել Վահագն Խաչատուրյանին տնտեսական, արտաքին, քաղաքական և ռազմավարական նշանակության այլ հարցերում ակտիվ ներգրավվածության համար: «Համոզված եմ՝ այն օրակարգը, որը ձևակերպվել և իրականացվում է, ունի պատմական և շրջադարձային նշանակություն: Եվ իհարկե, այդ օրակարգի ձևավորման գործում Ձեր ներդրումը և աջակցությունը դժվար է գերագնահատել։ Մեծարգո պարոն նախագահ, ևս մեկ անգամ թույլ տվեք շնորհավորել Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առիթով և արտահայտել իմ լավագույն մաղթանքները»,-ասել է վարչապետ Փաշինյանը։
ՀՀ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների համար: Վահագն Խաչատուրյանն ընդգծել է վարչապետի, Կառավարության գործունեությունը, որն ուղղված է անկախ, ինքնիշխան Հայաստանի Հանրապետության ամրապնդմանը: Հանրապետության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Կառավարությանը սերտ համագործակցության, աջակցության համար և ընդգծել. «Վստահ եմ, որ մենք այս քաղաքականությամբ, մեր այս գաղափարների իրականացմամբ հաջողության ենք հասնելու: Ձեզ մաղթում եմ հաջողություն, կամք, ուժ ու եռանդ այդ գաղափարներն իրականությունը դարձնելու համար: Համոզված եմ, որ այլ ճանապարհ Հայաստանի Հանրապետության զարգացման չի լինելու»:

Nikol Pashinyan visited the presidential palace
Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Presidential Palace and congratulated President Vahagn Khachaturyan on his birthday.
The Prime Minister wished Vahagn Khachaturyan good health, success, and fruitful activities for the benefit of the Republic of Armenia. Nikol Pashinyan thanked the President for the critical support of the Government's activities. The Prime Minister noted that consultations between the Government and the President are of great institutional importance when making crucial strategic decisions. He thanked Vahagn Khachaturyan for his active involvement in economic, foreign, political, and other issues of strategic importance. "I am convinced that the agenda that has been formulated and is being implemented is of historic and turning point significance. And, of course, your contribution and support in shaping that agenda is difficult to overestimate. Dear Mr. President, once again, allow me to congratulate you on your birthday and express my best wishes," said Prime Minister Pashinyan.
The President of the Republic of Armenia expressed gratitude for the well-wishes. Vahagn Khachaturyan emphasized the Prime Minister's and the Government's activities to strengthen the independent, sovereign Republic of Armenia. The President of the Republic thanked the Government for close cooperation and support and emphasized, "I am confident that we will achieve success with this policy, with the implementation of our ideas. I wish you success, will, strength, and energy to turn these ideas into reality. I am convinced there will be no other path for the development of the Republic of Armenia."