Ի՞նչ փուլում են գտնվում սահմանազատման աշխատանքները. փոխվարչապետը մանրամասնում է
Հայաստանն ու Ադրբեջանը շարունակում են կարծիքներ ու առաջարկներ փոխանակել սահմանազատման աշխատանքների հաջորդ փուլերի վերաբերյալ։
«Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան՝ այս մասին հայտնել է ՀՀ փոխվարչապետ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Գրիգորյանը։
-Ի՞նչ փուլում են գտնվում սահմանազատման աշխատանքները: Արդյոք կա՞ պայմանավորվածություն Հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպման ամսաթվի վերաբերյալ:
-Հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպման ամսաթվի վերաբերյալ կոնկրետ պայմանավորվածություն դեռ չկա: Կողմերն աշխատանքային կարգով շարունակում են կարծիքներ և առաջարկներ փոխանակել սահմանազատման աշխատանքների հաջորդ փուլերի կազմակերպման հարցերի վերաբերյալ:

Armenia and Azerbaijan continue to exchange opinions and proposals on the following stages of demarcation work.
Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia and Chairman of the Commission on Demarcation between Armenia and Azerbaijan, Mher Grigoryan, stated this in response to a question from "Armenpress."
-What stage does demarcation work at? Is there an agreement on the date of the next Commission meeting?
There is no specific agreement on the Commission's next meeting date yet. The parties continue to exchange opinions and proposals on organizing the next stages of demarcation work in a working manner.