Քննարկվել է Հարավային Կովկասի անվտանգային իրավիճակը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բրյուսելում հանդիպել է Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի հատուկ խորհրդական Էլիզաբետա Բելոնիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հարավային Կովկասի անվտանգային իրավիճակը և կայուն ու հարատև խաղաղության հասնելու ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող հստակ քայլերը: Մտքեր են փոխանակվել ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ-ԵՄ երկկողմ համագործակցության մի շարք նախագծերի իրականցման ընթացքին և առկա հնարավորություններին:

Обсуждена ситуация с безопасностью на Южном Кавказе
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в Брюсселе встретился со специальным советником президента Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен Элизабеттой Беллони.
Собеседники обсудили ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе и конкретные шаги, предпринимаемые правительством Армении для достижения стабильного и прочного мира. Был проведён обмен мнениями вокруг проекта «Перекрёсток мира», предложенного правительством Армении.
Также были затронуты вопросы реализации ряда проектов двустороннего сотрудничества между Арменией и ЕС, а также существующие возможности.