Արմեն Գրիգորյանը Բրյուսելում մասնակցել է «Խաղաղության խաչմերուկ» թեմայով քննարկմանը
Ապրիլի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բրյուսելում մասնակցել է Ռասմուսեն Գլոբալ խմբի կողմից կազմակերպված «Խաղաղության խաչմերուկ» թեմայով քննարկմանը, որին ներկա էին ԵՄ կառույցների և անդամ երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, փորձագետներ:
Քննարկման առանցքում են եղել Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատմանն ուղղված քայլերը, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերը: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին և ընդգծվել նախագծի կարևորությունը որպես Եվրոպան Ասիային կապող կարևորագույն հանգույց:
«Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի տեխնիկական առավելությունների մասին զեկույցով հանդես է եկել ՏԿԵՆ նախարարի տեղակալ Քրիստինե Ղալեչյանը։
Ա. Գրիգորյանը հարցուպատասխանի ձևաչափի շրջանակում պատասխանել է ներկաների հարցերին, մասնավորապես՝ Հայաստանի տարածաշրջանային և միջազգային քաղաքականության վերաբերյալ:

Armen Grigoryan participated in the discussion on the topic "Crossroads of Peace" in Brussels
On April 16, Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, participated in the "Crossroads of Peace" discussion organized by the Rasmussen Global Group in Brussels. High-ranking officials and experts from EU institutions and member states attended the debate.
The discussion focused on the steps to establish peace in the South Caucasus, within the framework of which the Secretary of the Security Council presented the ongoing efforts made by the Government of the Republic of Armenia. The "Crossroads of Peace" project put forward by the Government of the Republic of Armenia was touched upon, and the importance of the project as a crucial node connecting Europe and Asia was emphasized.
Deputy Minister of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Kristine Ghalechyan, made a report on the technical advantages of the "Crossroads of Peace" project.
A. Grigoryan answered the attendees' questions in a question-and-answer format, particularly on Armenia's regional and international policy.....