Հայաստանը սահմանազատման վերաբերյալ առաջարկություններ է ներկայացրել Ադրբեջանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման շարունակման տրամաբանության հետ կապված մեր առաջարկությունը գրավոր ներկայացրել ենք Ադրբեջանին, սպասում ենք արձագանքին. հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Դիտարկմանը, թե փակուղային իրավիճակ է, քանի որ Ադրբեջանը չի արձագանքում ոչ սահմանազատման, ոչ ապաշրջափակման առաջարկներին, Փաշինյանն արձագանքեց, որ չի կիսում այդ տեսակետը.
«Մենք հետևողականորեն շարունակելու ենք սահմանազատումը։ Առաջարկները նրա մասին են, թե ինչ տրամաբանությամբ և որ մասում շարունակել։ Գիտեք, որ ընդհանուր պայմանավորվածություն կա՝ հյուսիսից հարավ։ Հիմա խնդիրն այն է, թե հյուսիսից հարավ ո՛ր հատվածում իրականացնենք․ մենք մեր պատկերացումներն ենք ներկայացրել, սպասում ենք Ադրբեջանի արձագանքին։ Հույս ունենք՝ կարձագանքեն»,- նշեց Փաշինյանը։

Armenia has submitted proposals to Azerbaijan on border demarcation
"Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at a briefing with journalists that we have submitted our proposal in writing  Azerbaijan regarding the logic of continuing the demarcation between Armenia and Azerbaijan and are waiting for a response.
Based on the observation that there is a deadlock since Azerbaijan does not respond to either the demarcation or the lifting of the blockade proposals, Pashinyan answered that he does not share that view.
We will consistently continue the demarcation. The proposals are about what logic and in which part to continue. You know that there is a general agreement - from north to south. Now the problem is which part of the north to south we will implement it. We have presented our ideas; we are waiting for Azerbaijan’s response. We hope that they will respond,” Pashinyan noted.