Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի հետ
Ապրիլի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։
Զրույցի ընթացքում նախարարները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ գործընկերության օրակարգային հարցեր։
Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում անվտանգային իրավիճակը և Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատմանն ուղղված շարունակական ջանքերը, այդ թվում՝ ընդգծելով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի ստորագրման կարևորությունը: ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել այդ ուղղությամբ Ֆրանսիայի, այդ թվում՝ նախարար Բարոյի կողմից ցուցաբերված հետաքրքրությունը:

On April 15, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, had a telephone conversation with the Minister of Europe and Foreign Affairs of the Republic of France, Jean-Noël Barrot.
During the conversation, the ministers discussed the agenda issues of the Armenia-France bilateral partnership.
Minister Mirzoyan presented the security situation in the region and the ongoing efforts to establish peace in the South Caucasus, emphasizing the importance of signing an agreement on establishing peace and interstate relations between Armenia and Azerbaijan. The Head of the RA Foreign Ministry, including Minister Barrot, highly appreciated France's interest in this direction.