«Փաշինյան-Պուտին-Ալիև հանդիպում նախատեսված չէ». վարչապետի խոսնակ
Հայաստանի վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը հերքել է մամուլում շրջանառվող լուրերը, թե մայիսի 9-ին Մոսկվայում եռակողմ հանդիպում է նախատեսված Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ։
«Մայիսի 9-ին Փաշինյան-Պուտին-Ալիև եռակողմ ձևաչափով հանդիպում չկա նախատեսված»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը՝ անդրադառնալով լրատվամիջոցներում ավելի վաղ տարածված տեղեկությանը, թե Մայիսի 9-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում կայանալիք ամենամյա շքերթից առաջ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպում է ունենալու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 14-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում հաստատել է, որ ընդունում է Ռուսաստանի նախագահի հրավերը և մասնակցելու է մայիսի 9-ին Մոսկվայում կայանալիք տոնակատարություններին։

The press secretary of Armenian Prime Minister Nazeli Baghdasaryan has denied the rumors circulating in the press that a trilateral meeting is planned in Moscow on May 9 with the participation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Russian President Vladimir Putin, and Azerbaijani President Ilham Aliyev.
"There is no meeting planned in the Pashinyan-Putin-Aliyev trilateral format on May 9," the spokesperson of the Prime Minister of Armenia, Nazeli Baghdasaryan, told Armenpress, referring to the information previously spread in the media that Russian President Vladimir Putin will meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev before the annual parade on Red Square in Moscow on May 9.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan confirmed during a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin on March 14 that he accepts Putin's invitation and will participate in the celebrations to be held in Moscow on May 9.