Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային նշանակության հարցերի շուրջ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Չան Թան Մանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է Չան Թան Մանի այցը Հայաստան և ընդգծել Վիետնամի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունները վկայում են երկկողմ հարաբերությունների հետագա խորացման և ընդլայնման երկուստեք հետաքրքրվածության մասին, ինչը դրական և ողջունելի գործընթաց է:
Չան Թան Մանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ այցը Հայաստան նպատակ ունի ավելի ամրապնդելու և խորացնելու Հայաստան-Վիետնամ բարեկամությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ բազմոլորտ համագործակցության զարգացման հեռանկարները՝ կարևորելով տնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ կոնկրետ միջոցառումների և քայլերի մշակման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն առանձնահատուկ ընդգծել են նաև միջխորհրդարանական ձևաչափով համագործակցության շարունակականության կարևորությունը, ինչը կարող է հավելյալ խթան հանդիսանալ երկկողմ կապերի զարգացման համար:
Նիկոլ Փաշինյանը և Չան Թան Մանը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ:

Thoughts were exchanged on issues of regional importance
Prime Minister Nikol Pashinyan hosted a delegation led by the Chairman of the National Assembly of the Socialist Republic of Vietnam, Tran Thanh Man, who is on an official visit to Armenia.
The Prime Minister welcomed Tran Thanh Man’s visit to Armenia and emphasized the importance of developing friendly relations with Vietnam. Nikol Pashinyan noted that high-level reciprocal visits between the two countries testify to the mutual interest in further deepening and expanding bilateral ties, which is a positive and welcome process.
Tran Thanh Man, in turn, expressed gratitude for the warm welcome, emphasizing that the visit to Armenia aims to strengthen and deepen the Armenia-Vietnam friendship further.
During the meeting, the parties discussed the prospects for developing bilateral multi-sectoral cooperation, highlighting the need to develop specific measures and steps to activate economic relations.
The interlocutors also particularly emphasized the importance of continuing cooperation in the inter-parliamentary format, which can serve as an additional impetus for developing bilateral ties.