ԱԽ քարտուղարը կգործուղվի Բելգիա
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Բելգիայի Թագավորություն պատվիրակություն գործուղելու մասին։
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով, հիմք ընդունելով կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 2335-Ն և վարչապետի 2018 թվականի սեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշումները՝
1. Աշխատանքային հանդիպումներ ունենալու նպատակով՝ Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին, անվտանգության խորհրդի քարտուղարի օգնականներ Սևակ Ղահրամանյանին և Կոնստանտին Ղազարյանին 2025 թվականի ապրիլի 15-17-ը ներառյալ գործուղել Բելգիայի Թագավորություն (Բրյուսել)»,- ասված է որոշման մեջ։

Security Council Secretary to be sent to Belgium
Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan has decided to send a delegation to the Kingdom of Belgium.
“Guided by Part 5 of Article 7 of the Law “On the Structure and Activities of the Government,” based on the decisions of the Government of the Republic of Armenia No. 2335-N of December 29, 2005, and the Prime Minister No. 1230-N of September 19, 2018:
1. To send the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan, Assistant Secretaries of the Security Council Sevak Ghahramanyan and Konstantin Ghazaryan to the Kingdom of Belgium (Brussels) from April 15-17, 2025, inclusive, for working meetings,” the decision states.