«Երկրում կադրային ճգնաժամ է». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«7 տարվա մեջ ով վեր է կենում, առավոտից երեկո ասում է՝ էս կառավարությունը սխալ կադրային քաղաքականություն է վարում։ Հա, սխալ կադրային քաղաքականություն է վարում, որովհետև երկրում կադրային ճգնաժամ է, մարդկային ռեսուրսի ճգնաժամ է»,- հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ մի երկրում, որտեղ բնակավայրերի 70%-ում մանկապարտեզ չկա, երբ դպրոցների 70-%-ը կիսավեր է, չի կարող չլինել կադրային սով։
Վարչապետը նկատել է, որ կան փոքր խումբ լավ կադրեր՝ մինչև 10 մլն դրամով աշխատող, որոնք չեն գա, աշխատեն կառավարությունում․ «Դեռ քիչ է՝ 400-500 հազար դրամ ստանան, ամեն ստացած կոպեկի հետ էլ անեծքը հետը տանեն տուն՝ պարգևավճար, պարգևավճար»։
Վարչապետը նշել է, որ եթե իրենց հետ էլ որևէ տեստ անցկացվի, կպարզվի՝ իրենք էլ չեն համապատասխանում չափորոշիչներին. «Նույնն էլ մեզնից առաջների հետ էր լինելու»։

"There is a personnel crisis in the country." Prime Minister (VIDEO)
"In 7 years, whoever gets up from morning to night says, this government is pursuing the wrong personnel policy. Yes, it is pursuing the wrong personnel policy because there is a personnel crisis in the country, a human resource crisis," Prime Minister Nikol Pashinyan announced.
According to him, there cannot be a personnel famine in a country where 70% of settlements do not have kindergartens when 70% of schools are dilapidated.
The Prime Minister noted that a small group of suitable personnel, working for up to 10 million drams, will not come and work in the government. "It is not enough for them to receive 400-500 thousand drams, and with every penny they receive, they will take the curse home with them - bonuses, bonuses."
The Prime Minister noted that if any test is conducted with them, it will turn out that they do not meet the standards either. "The same thing would have happened with those before us."