«Ես չեմ կարծում, թե Գյումրիում պարտվելու ենք». Ալեն Սիմոնյան
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է Գյումրիում այսօր առավոտյան ՏԻՄ ընտրություններին առնչվող ձերբակալություններին։ Նրա խոսքով, որոշ թեկնածուներ փորձում են ճնշել ընտրողներին ու մտածում են՝ հին ձևերը կանցնեն։ «Նման մեղադրանքներ չկան այն թեկնածուների հասցեին, որոնց հասցեին չեն կարող լինել»,- ասել է նա։ Ըստ նրա, երկակի ստանդարտներ չեն կարող լինել։
Խոսելով ընտրությունների հնարավոր ելքերի մասին, Սիմոնյանը նշել է, թե եղել են համայնքներ, որտեղ ՔՊ-ն պարտվել է, նաև՝ Գյումրիում են գնացել կոալիցիոն կառավարման. «Բայց ես չեմ կարծում, թե մենք այնտեղ պարտվելու ենք»։
Հարցին՝ ձերբակալություններն ինչու են 3 օր առաջ տեղի ունենում, նա նշել է. «Ե՞րբ պետք է ընտրություններ կեղծողը դրանք կեղծի, մի տարի առա՞ջ, մի տարի հետո՞։ էդ գործողությունը, ճնշումը իրականացնում են ընտրություններից մի քանի օր առաջ, իսկ իրավապահները դրան արձագանքում են»։

Спикер НС Ален Симонян сегодня утром коснулся арестов, связанных с выборами в органы местного самоуправления в Гюмри. По его словам, некоторые кандидаты пытаются оказать давление на избирателей и думают, что старые методы пройдут. По его словам, не может быть никаких двойных стандартов.
Говоря о возможных результатах выборов, Симонян отметил, что были общины, где ГД потерпела поражение, а также то, что они вошли в коалиционное правительство в Гюмри. «Но я не думаю, что мы проиграем».
На вопрос, почему аресты были произведены три дня назад, он заявил: «Когда тот, кто фальсифицирует выборы, должен их фальсифицировать: год до этого, год после?» «Эти действия, это давление осуществляются за несколько дней до выборов, и правоохранительные органы реагируют на это».