«Եթե պատրաստ չենք ստորագրել, ինչո՞ւ ենք համաձայնվել». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի հետ խաղաղության համաձայնագիրն, ստորագրվելուց հետո, կհրապարակվի, ապա կգնա ՍԴ և ԱԺ․
«Պատրաստ ենք ստորագրել, դրա համար էլ ասում ենք՝ պատրաստ ենք ստորագրել»,- ասել է նա՝ նշելով, որ նույն տրամաբանությամբ նման հայտարարություն պետք է հնչի Ադրբեջանից. «Այդ թուղթը 2021-22թթ․ հետո, այսպես, թե այնպես, համատեղ աշխատանքի արդյունք է։ Այդքան աշխատել, որոշումներ ենք կայացրել, բա պատկերացրեք՝ ասենք՝ համաձայնեցված տեքստը պատրաստ չենք ստորագրել։ Եթե պատրաստ չենք, ինչո՞ւ ենք համաձայնվել»։

"Why did we agree if we are not ready to sign?" Prime Minister (VIDEO)
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan announced that the peace agreement with Azerbaijan would be published after it had been signed and then sent to the Constitutional Court and the National Assembly.
“We are ready to sign; that’s why we say we are ready to sign,” he said, noting that Azerbaijan should make a similar statement with the same logic. “That paper is the result of joint work after 2021-22, one way or another. We have worked so much and made decisions, but imagine, let’s say we are not ready to sign the agreed text. If we are not ready, why did we agree?”