Ալեն Սիմոնյանը ընդունել է Իրանի ԱԳ նախարարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ:
Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ բարեկամ Իրանի հետ փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա կառուցված երկկողմ հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար: Իրանի ԱԳ նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին ջերմ ընդունելության համար` նշելով, որ շատ տպավորված է Հայաստան կատարած իր այցով:
Զրուցակիցները քննարկել են միջխորհրդարանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող երկկողմ հետաքրքրության մի շարք հարցեր:

Ален Симонян принял министра иностранных дел Ирана
Спикер НС РА Ален Симонян встретился с министром иностранных дел Исламской Республики Иран Сейедом Аббасом Аракчи, находящимся в Армении с официальным визитом.
Ален Симонян отметил, что двусторонние отношения с дружественным Ираном, построенные на взаимном уважении и доверии, имеют большое значение для Армении. Глава МИД Ирана в свою очередь поблагодарил спикера НС РА за теплый прием, отметив, что он очень впечатлен визитом в Армению.
Собеседники обсудили ряд вопросов двустороннего интереса, связанных с межпарламентским сотрудничеством, а также региональными событиями.