Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Հունաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին Անկախության օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Հունաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական հույն ժողովրդին` մաղթելով Ձեր երկրին խաղաղություն և բարգավաճում:
Հունաստանը ոչ միայն բացառիկ դեր ունի՝ որպես ժողովրդավարության բնօրրան, այլև այսօր էլ հաջողությամբ հանդիսանում է խորհրդարանական ժողովրդավարության վառ օրինակ։ Բարձր ենք գնահատում Հունաստանի աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացմանը։
Հայաստանի և Հունաստանի միջև բարեկամությունը հիմնված է երկու եղբայրական ժողովուրդների անսասան բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա։
Համոզված եմ, որ առաջիկայում համատեղ ծրագրերի միջոցով երկու երկրների միջև բազմոլորտ համագործակցության ներուժը լավագույնս կօգտագործվի՝ այն բարձրացնելով ռազմավարական մակարդակի՝ ի շահ և ի բարօրություն երկու ժողովուրդների:
Մոտ ապագայում հանդիպման ակնկալիքով՝ ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը»:

Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of Greece
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Hellenic Republic, Kyriakos Mitsotakis, on Independence Day. The congratulations message reads:
"On the occasion of the Independence Day of the Hellenic Republic, I warmly congratulate you and the fraternal Greek people, wishing your country peace and prosperity.
Greece not only has an exceptional role as the cradle of democracy but is also today a successful shining example of parliamentary democracy. We highly appreciate Greece's support for the democratic reform process in Armenia and the further deepening of the Armenia-EU partnership.
Armenia's and Greece's friendship is based on the two fraternal peoples' unwavering friendship, mutual respect, and trust.
I am convinced that joint programs will best utilize the potential of multi-sectoral cooperation between the two countries in the near future, raising it to a strategic level for the benefit and well-being of both peoples.
With the expectation of a meeting shortly, please accept, Your Excellency, the assurances of my most profound respect."