ԵՄ-ին անդամակցության նախագիծը դրական եզրակացություն է ստացել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԺ եվրոինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ դրական եզրակացություն է տվել Հանրապետության՝ Եվրոպական միությանը (ԵՄ) անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին նախագծին։
Նախաձեռնող խմբի լիազոր ներկայացուցիչ Արտակ Զեյնալյանը հայտնել է, որ նախաձեռնության նախաբանը վերախմբագրվել է։ Քննարկումների արդյունքում նախաձեռնող խումբը ընդունել է Կառավարության առաջարկը և վերաշարադրել տեքստը։
Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը ներկայացրել է Կառավարության դրական դիրքորոշումը լրամշակված տարբերակի վերաբերյալ։

The NA Standing Committee on European Integration gave a positive opinion in the second reading of the draft on launching the process of the Republic's accession to the European Union (EU).
The authorized representative of the initiative group, Artak Zeynalyan, reported that the preamble to the initiative has been re-edited. After the discussions, the initiative group accepted the Government's proposal and rewrote the text.
Deputy Minister of Foreign Affairs Paruyr Hovhannisyan presented the Government's favorable position on the revised version.