«Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցի Տարոն Մարգարյանի հարցով քննարկմանը
Radar Armenia-ի տեղեկություններով՝ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը վաղը մեկնարկող նստաշրջանում չի մասնակցի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Մարգարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու՝ Դատախազության ներկայացրած միջնորդության քննարկմանը։
Հիշեցնենք, որ Մարգարյանն այսօր հայտարարություն էր տարածել՝ ընդդիմադիր երկու խմբակցություններին կոչ անելով չմասնակցել քննարկմանը։ Դատախազությունը նաև անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու միջնորդություն է ներկայացրել խորհրդարան։
Radar Armenia-ն մեկնաբանությունների համար դիմեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանին։ «Ծանոթ ենք Տարոն Մարգարյանի հայտարարությանը։ Երկու հարցերի վերաբերյալ մեր խմբակցության մասնակցության մասին որոշումը կլինի հարցի քննարկումից անմիջապես առաջ»,- ասաց նա։
Մեր տեղեկություններով՝ չի բացառվում, որ Աղազարյանի վերաբերյալ միջնորդության քննությանը «Հայաստան» խմբակցությունն այնուամենայնիվ մասնակցի։

Согласно информации Radar Armenia, фракция «Айастан» Национального собрания Армении не будет участвовать в обсуждении ходатайства прокуратуры о возбуждении уголовного преследования в отношении депутата фракции «Честь имею» Тарона Маргаряна на заседании, начинающемся завтра.
Напомним, что сегодня Маргарян распространил заявление, призвав две оппозиционные фракции не участвовать в обсуждении. Прокуратура также направила в парламент ходатайство о возбуждении уголовного преследования в отношении независимого депутата Овика Агазааряна.
Radar Armenia обратился за комментариями к депутату фракции «Айастан» Агнессе Хамоян. «Мы ознакомлены с заявлением Тарона Маргаряна. Решение о нашем участии в обсуждении этих двух вопросов будет принято непосредственно перед рассмотрением», — сказала она.
По нашей информации, не исключено, что фракция «Айастан» все же примет участие в обсуждении ходатайства, касающегося Агазааряна.