Վարչապետն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի» նախագծի տեքստի համաձայնեցման և նախագծի տեքստի համաձայնեցման շուրջ բանակցությունների ավարտին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է համաձայնագիրը ստորագրելու ՀՀ պատրաստակամությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ԵՄ-ի օժանդակությամբ մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Anders Fogh Rasmussen, the Founding President of the international political consulting organization Rasmussen Global and former NATO Secretary General.
The interlocutors exchanged views on regional developments. In particular, they touched upon the coordination of the "Agreement on the Establishment of Peace and Interstate Relations between Armenia and Azerbaijan" and the conclusion of negotiations on the coordination of the draft text. Prime Minister Pashinyan emphasized the Republic of Armenia's readiness to sign the agreement to ensure peace and stability in the region.
We discussed issues related to Armenia-European Union cooperation and the process of reforms implemented in our country with the assistance of the EU.