Չեմ տեսնում Ադրբեջանի կողմից ջանքեր՝ ԼՂ հայերի վերադարձի պայմաններն ապահովելու ուղղությամբ. Միրզոյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ես այս պահին ԼՂ հայերի՝ իրեն բնօրրան, իրենց տներ վերադառնալու և անվտանգ ապրելու պայմաններ չեմ տեսնում»,- հայտարարել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։ Նա նաև հավելել է, որ միաժամանակ չի տեսնում «Ադրբեջանի կողմից ջանքեր՝ այդ պայմաններն ապահովելու ուղղությամբ»։
Միրզոյանը «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանի հարցին ի պատասխան նաև նշել է, թե տեսնում է Ադրբեջանի հռետորաբանությունը. «Բայց կրկին հարցը՝ «և՞»։ Եւ ի՞նչ է անում Հայաստանն այս տեսնելով։ Ասում է՝ «դե որ դուք այս ասացիք, նրանք էլ այն ասացին, հետո դուք այս ասացիք, նրանք էն ասացին, վերջ, մեր զենքերը վերցրինք, գնացինք, էլի թող 5000 երիտասարդ զոհվի, հետո կտեսնենեք ի՞նչ»»։

I do not see any efforts from Azerbaijan to ensure the conditions for the return of NK Armenians: Mirzoyan (VIDEO)
At the moment, I do not see conditions for the Armenians of Nagorno-Karabakh to return to their homeland, to their homes, and to live safely,” Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated. He also added that, at the same time, he does not see “efforts from Azerbaijan to ensure those conditions.”
In response to a question from Lilit Galstyan, a deputy from the “Armenia” faction, Mirzoyan also noted that he sees Azerbaijan’s rhetoric. “But again, the question is, ‘and?’ And what does Armenia do when it sees this? It says, ‘Well, you said this, they said that then you said this, they said that, that’s it, we took our weapons, left, let 5,000 more young people die, and then you’ll see what happens.”