«ՀՀ բոլոր երկաթուղիները, ճանապարհները, ենթակառուցվածքները մնալու մեր իրավազորության ներքո». Միրզոյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանը՝ շեշտելով, որ ենթակառուցվածքները մնալու և գործելու են տվյալ երկրի իրավազորության ներքո:
«ՀՀ բոլոր երկաթուղիները, ճանապարհները, ենթակառուցվածքները մնալու և գործելու են ՀՀ ինքնիշխանության ներքո՝ օրենսդրությանը համապատասխան»,- շեշտել է նա՝ հավելելով, որ որևէ երրորդ ուժի կողմից այդ ենթակառուցվածքների վերահսկման կարիք չկա:
«Բեռների անվտանգության ապահովման համար կարող են գործադրվել քաղաքակիրթ աշխարհին հայտնի մեխանիզմներ»,- ասել է նա:

"All railways, roads, and infrastructures of the Republic of Armenia will remain under our jurisdiction." Mirzoyan (VIDEO)
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan referred to the unblocking of communication routes between Armenia and Azerbaijan, emphasizing that the infrastructure will remain and operate under the jurisdiction of the given country.
“All railways, roads, and infrastructures of the Republic of Armenia will remain and operate under the sovereignty of the Republic of Armenia, by the legislation,” he emphasized, adding that there is no need for any third party to control these infrastructures.