Հայաստան կժամանի Նիդերլանդների ԱԳ նախարարը
Մարտի 12-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդկամպը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
ԱԳՆ-ում կկայանա ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումը, որին կհաջորդի նախարարների համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Հայաստանի և Նիդերլանդների ԱԳ նախարարների հանդիպումը կմեկնարկի ժամը 12:00-ին՝ նախ առանձնազրույցի ձևաչափով, ապա՝ ընդլայնված կազմով:
13:10-ին տեղի կունենա փաստաթղթի ստորագրման արարողություն, իսկ ժ. 13:20-ին Արարատ Միրզոյանը և Կասպար Վելդկամպը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:

Dutch Foreign Minister to arrive in Armenia
Ani Badalyan, the RA Ministry of Foreign Affairs spokesperson, announced that the Netherlands' Minister of Foreign Affairs, Kaspar Veldkamp, will officially visit Armenia on March 12.
The meeting with the Armenian Minister of Foreign Affairs, Ararat Mirzoyan, will take place at the Ministry of Foreign Affairs and will be followed by a joint press conference with the ministers.
The meeting between the foreign ministers of Armenia and the Netherlands will begin at 12:00. It will start as a private meeting and then transition to an expanded format.
A document signing ceremony will occur at 13:10, and Ararat Mirzoyan and Kaspar Veldkamp will hold a joint press conference at 13:20.