Վարչապետը հանդես կգա «Իմանալ՝ ինչպես» խորագրով ելույթով
«Իմ քայլը» հիմնադրամից հայտնում են, որ «Կրթվելը նորաձև է» շարժման շրջանակում մարտի 15-ին տեղի կունենա համանուն բանախոսությունների շարքի առաջին միջոցառումը, որին հանդես կգա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա կներկայացնի «Իմանալ՝ ինչպես» խորագրով ելույթ։ Միջոցառմանը հրավիրված են շարժման մասնակիցները, ովքեր նախկինում մասնակցել են վարչապետի տիկնոջ՝ «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Աննա Հակոբյանի «Կրթվելը նորաձև է» շարժման հանդիպումներին։
«Բանախոսությունները լինելու են շարունակական, հանրության համար` բաց, և ընդգրկելու են բազմաբնույթ թեմաներ՝ գիտությունից մինչև արվեստ, տնտեսությունից մինչև փիլիսոփայություն։ Նպատակն է ստեղծել մի հարթակ, որտեղ յուրաքանչյուրը կարող է սովորել, կիսվել գաղափարներով և ստանալ նոր գիտելիքներ, որոնք կնպաստեն ինքնազարգացմանն ու ընդհանրապես՝ գիտակցված հասարակության ձևավորմանը»,- հայտնում են հիմնադրամից։

The Prime Minister will deliver a speech titled "Knowing How"
The My Step Foundation reports that the first event in a series of lectures of the same name will take place on March 15 within the framework of the “Education is Fashionable” movement, which Prime Minister Nikol Pashinyan will deliver.
He will deliver a speech entitled “Learning How.” The event is open to movement participants who previously participated in the “Education is Fashionable” movement meetings of the Prime Minister’s wife, the My Step Foundation Executive Director, Anna Hakobyan.
“The lectures will be continuous, open to the public, and cover a wide range of topics, from science to art, economics to philosophy. The goal is to create a platform where everyone can learn, share ideas, and gain new knowledge that will contribute to self-development and, in general, the formation of a conscious society,” the foundation reports.