Վարչապետը շնորհավորել է Ավստրիայի դաշնային կանցլերին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային կանցլեր Քրիստիան Շտոկերին պաշտոնը ստանձնելու առիթով: Շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային կանցլերի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ ու արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ Ավստրիայի ժողովրդի բարօրության։
Վստահ եմ, որ Ձեր հմուտ ղեկավարության ներքո Ավստրիան նորանոր ձեռքբերումներ կգրանցի՝ շարունակելով իր զարգացման վերընթաց ուղին ու իր կարևոր ներդրումն ունենալով միջազգային համագործակցության ասպարեզում մարտահրավերներով լի այս ժամանակաշրջանում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ավստրիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը՝ հիմնված ժողովրդավարական համընդհանուր արժեքների վրա: Բարձր ենք գնահատում Ավստրիայի աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը, Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացմանը: Լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Ավստրիայի միջև քաղաքական, տնտեսական, մշակութային, գիտակրթական կապերն առավել կաշխուժանան ու կհագենան նոր բովանդակությամբ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների բարեկեցիկ ապագայի։
Վերստին շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային կանցլերի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ մոտ ապագայում Ձեզ հետ հանդիպելու և արդյունավետ քննարկում ունենալու ակնկալիքով»:

The Prime Minister congratulated the Austrian Federal Chancellor
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Federal Chancellor of the Republic of Austria, Christian Stocker, on his assumption of office. The congratulatiory message states:
“I warmly congratulate you on assuming the office of Federal Chancellor of the Republic of Austria, wishing you success and fruitful work for the benefit of the Austrian people.
I am confident that, under your leadership, Austria will achieve new achievements, continue its upward development path, and make an important contribution to international cooperation in this challenging period.
Armenia attaches great importance to developing friendly relations with Austria based on universal democratic values. We highly appreciate Austria’s support for the sovereignty and territorial integrity of Armenia, the process of democratic reforms being implemented in Armenia, and the further deepening of the Armenia-EU partnership. I am confident that, thanks to our joint efforts, the political, economic, cultural, scientific, and educational ties between Armenia and Austria will become more vibrant and filled with new content to benefit our people's prosperous future.
I congratulate you once again on assuming the office of Federal Chancellor of the Republic of Austria. I look forward to meeting you and having a productive discussion in the near future.